Dekoracje okienne – żaluzje, rolety czy plisy

rolety rzymskie

Zamiast tradycyjnych zasłon i firanek coraz chętniej w nowoczesnych aranżacjach mieszkań sięgamy po alternatywne rozwiązania. Producenci kuszą różnorodnymi rozwiązaniami, na rynku znajdziemy m.in. żaluzje, rolety czy plisy okienne, które pozwolą nam w oryginalny sposób zadbać o naszą prywatność, a niejednokrotnie ozdobić też nasze mieszkanie.

Zwolennicy tego typu zasłon okiennych podkreślają też korzyści dla zdrowia, w tradycyjnych zasłonach zbierało się zazwyczaj mnóstwo kurzu przenoszącego ze sobą alergeny, które mogą powodować problemy ze zdrowiem. Najtańszym rozwiązaniem na rynku są rolety, znajdziemy je niemal w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, w różnorodnych kolorach i fakturach. Ich dużą zaletą jest fakt łatwego montażu, najczęściej możemy zrobić to sami, po prostu przez zawieszenie ich na ramie okna.

Jeśli chodzi o rolety to mamy tutaj również dostępne rolety rzymskie, które mogą zdecydowanie poprawić atrakcyjność naszego mieszkania czy domu. Produkt ten jest oczywiście mniej dostępny niż najzwyklejsze rolety, ale jest o wiele bardziej oryginalny. Szukając we Wrocławiu, rolet rzymskich, z całą pewnością warto przyjrzeć się tym oferowanym przez salon Krakżal – krakzalwroclaw.pl/produkty/rolety-rzymskie, bo są to rolety rzymskie wysokiej jakości od renomowanego producenta, choć oczywiście w ofercie innych producentów ten rodzaj osłon okiennych również znajdziemy.

Żaluzje kosztują nieco więcej, ale też potrafią skuteczniej odgrodzić od światła. Jeśli więc cierpimy na bezsenność w wielkim mieście spowodowaną całodobowym właściwie oświetleniem świata na zewnątrz, warto zainwestować na przykład w żaluzje drewniane, które mogą w pełni zaciemnić pomieszczenie naszej sypialni. W przypadku wyboru takiego rozwiązania musimy również liczyć się z kosztem montażu, żaluzje są bowiem najczęściej dokręcane do ram okiennych i trudno zrobić to samemu nie uszkadzając okna.

Ostatnim rodzajem dekoracji okiennych są plisy, które pozwalają na zastosowanie w różnorodnych konfiguracjach zasłaniając na przykład tylko część okna. Plisy przydają się też w przypadku okien o nietypowych kształtach lub w nietypowych miejscach, choćby okien dachowych. Niestety, nie jest to również najtańsze rozwiązanie, musimy się także liczyć z ograniczeniami kolorystycznymi stosowanych w tym przypadku prowadnic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *