Dentysta? Obecnie już nie straszny

endodoncja

Dane są alarmujące: Polacy nie dbają o swoje zęby. Specjaliści podkreślają, że coraz więcej osób boryka się z próchnicą. Ten problem w dużym stopniu dotyka również dzieci. Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest strach przed dentystą. Niektórzy potrafią nawet relaksować się na fotelu dentystycznym, jednak zdecydowana większość na sam widok dentysty dostaje ataków stresu.

Ten strach jest zupełnie nieuzasadniony – podkreślają specjaliści i tłumaczą, że stomatologia szybko się rozwija, a samo leczenie jest praktycznie bezbolesne.

Niestety, większość z nas odkłada w czasie wizytę u stomatologa. Efekty są opłakane: ubytki są często tak duże, że pozostaje jedynie leczenie kanałowe. Endodoncja to już bardziej skomplikowany zabieg, a polega na dokładnym wyczyszczeniu kanałów zęba. Wcześniej jednak stomatolog pozbywa się z nich wszelkich tkanek żywych. W większości przypadków leczenie odbywa się bez problemów, jednak czasem – chociażby ze względu na budowę anatomiczną zęba – cały proces mocno się komplikuje. W niektórych przypadkach trzeba korzystać z pomocy specjalistycznego sprzętu. Najczęściej do akcji wkracza leczenie pod mikroskopem (więcej na stronie impla.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem). To metoda bezpieczna i bardzo dokładna. Jednak należy pamiętać, że endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu może nas słono kosztować.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że leczenie kanałowe to ostateczność. Żeby go uniknąć (i zaoszczędzić pieniądze) warto pamiętać o regularnych przeglądach dentystycznych. Wiele gabinetów taką usługę przeprowadza zupełnie bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *