Czy dobry księgowy jest ważny?

księgowość istotnym aspektem firmy

Każda firma w Polsce musi prowadzić księgowość, która będzie odpowiadała za prowadzenie spraw finansowych przedsiębiorstwa. Nikogo nie trzeba przekonywać, że znalezienie dobrego księgowego jest zadaniem bardzo trudnym, czasami wręcz karkołomnym.

Niestety, ale nasz rynek pracy jest pozbawiany specjalistów na rzecz wielu rynków zachodnich, które także mają problem z zapełnieniem wolnych miejsc pracy. Stawki, które oferują polscy przedsiębiorcy, to niejednokrotnie zaledwie połowa zarobków, jakie oferują firmy zagraniczne.

Co w takiej sytuacji może zrobić przedsiębiorca? Kiedy odchodzi kolejna księgowa z pracy, powstaje luka, którą ciężko wypełnić. Dlatego bardzo dobrym zwyczajem jest zatrudnianie większej ilości pracowników, którzy w razie potrzeby wspomogą księgową. Oszczędności, które poczynimy na początku, analizując koszt zatrudnienia więcej niż jednej osoby, będą wspomnieniem, jeśli pracownik raptem zdecyduje się na odejście. Będziemy musieli zlecać pracę prywatnym kancelariom, wykonywać gwałtowne ruchy.

Jak wiadomo rozpaczliwe poszukiwania pracowników nie prowadzą do mądrej polityki kadrowej, jaką powinien prowadzić każdy szanujący się przedsiębiorca. Księgowość jest bardzo ważnym elementem sukcesu firmy. Dobra księgowa potrafi zaoszczędzić bardzo dużo na optymalizacji podatkowej. Dzięki pracy księgowych możemy pieniądze, które w normalnej sytuacji trafiłyby do kieszeni fiskusa, zainwestować w rozwój biznesu.

Warto dbać o własnych pracowników, ponieważ nastał ten moment, kiedy to pracownik zaczyna decydować na rynku pracy. Oczywiście jeśli nie chcemy zatrudniać większej ilości pracowników, to możemy też skorzystać z usług sprawdzonego biura rachunkowego, w Krakowie na przykład tego – www.talented.com.pl, które wykona dla nas wszelkie usługi z zakresu księgowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *