Lawenda w mieszkaniu

woreczki lawendowe

W naszych domach coraz częściej goszczą naturalne produkty, które ozdabiają nasze wnętrza lub pomagają nam w utrzymaniu czystości. To bardzo pozytywny trend, ponieważ służy nie tylko naszemu zdrowiu, ale też środowisku naturalnemu.

Nie chcemy już plastiku, sztuczności i toksycznych substancji, przemycanych do naszego domu. Coraz częściej wybieramy produkty oparte na naturalnych wyciągach z roślin i doceniamy bogactwo, którym obdarza nas natura. Dobrym sposobem na utrzymanie pięknego i naturalnego zapachu w naszym mieszkaniu są suszone kwiaty — prym wiedzie tutaj lawenda, która jeszcze długo po zasuszeniu utrzymuje swój charakterystyczny, intensywny aromat. Suszone kwiaty wkładamy w woreczki ozdobne z naturalnego materiału i tak przygotowane umieszczamy w szafie z ubraniami lub w szufladzie z bielizną. Zaglądając następnym razem do tego miejsca, poczujemy piękny, odświeżający zapach, który przeniesie nas na wzgórza Prowansji.

Woreczki na lawendę możemy kupić w sklepach z ekologicznymi produktami lub uszyć samemu z naturalnej tkaniny. Często też sklepy, w których zaopatrujemy się w suszoną lawendę, oferują również takie woreczki ozdobne. Lawenda ma wiele prozdrowotnych właściwości. Jej zapach ma działanie uspokajające i relaksujące, potrafi wręcz łagodzić stany lękowe. Oprócz tego lawenda w szafie zabezpieczy nas przed niechcianymi gośćmi – molami, które potrafią wyrządzić niemałe szkody w naszej garderobie.

Wybierając naturalne produkty, dbamy o zdrowie nasze i naszej rodziny oraz o środowisko naturalne. Rosnąca świadomość ekologiczna sprzyja świadomym wyborom konsumenckim, a Matka Natura będzie nam za to wdzięczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *