Plenery ślubne – gdzie?

fotografia ślubna w plenerze bocheńskim

Zrobienie pięknych zdjęć dokumentujących rzetelnie ceremonię zaślubin to niełatwe zadanie dla fotografa. Często oznacza wiele godzin ciężkiej pracy i nieustannej uwagi. Poza dbaniem o to, by zdjęcia i film wyszły pięknie, fotograf musi także umieć pracować tak, by nie zakłócać przebiegu zabawy, a tym bardziej ceremonii. Nie może prosić gości w połowie szalonego tańca o to, by zatrzymali się i pozowali – musi sam wyłapać najlepszy moment, by zrobić mistrzowskie ujęcie.

Jednak po ślubie i weselu nadchodzi czas, gdy fotografia ślubna może pokazać swoje możliwości. Mowa oczywiście o zdjęciach pozowanych, które wykonuje się świeżo poślubionej parze nawet w kilka dni po ślubie. Wymaga to naturalnie ponownego ubrania się w garnitur i suknię, zrobienia makijażu i fryzur. Często na sesje ślubne wybiera się jakieś szczególnie malownicze otoczenie – powodzeniem cieszą się zamki, pałace oraz często, jeśli jest taka możliwość, zapierające dech w piersiach krajobrazy naturalne.

Czasami zdjęcia ślubne bywają zabawne, innym razem są zaplanowane w bardzo poważnej, podniosłej konwencji, która przynosi na myśl staroświecki ślubny portret. Ujęcia z takiej plenerowej sesji włącza się często do filmu, wykorzystując je jako początek lub zakończenie.

Dobrze przemyślane i wykonane przez profesjonalistę, jak tego – www.fotodziedzic.pl/bochnia/ – fotografa ślubnego z Bochni, stanowią wspaniałe uzupełnienie dokumentalnych fotografii i filmów wykonanych podczas mszy (lub oficjalnej części zaślubin w urzędzie) oraz zabawy weselnych gości. Warto też wybrać miejsce tak, by pasowało do charakterów państwa młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *