Przygotowanie auta do lakierowania

lakier samochodowy

Kiedy zdecydujesz się na pomalowanie swojego samochodu powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Należy pamiętać, że najważniejszym etapem malowania jest odpowiednie przygotowanie samochodu. Wykorzystanie odpowiednie farby nawierzchniowej ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całego procesu. Jednak lakierowanie auta powinieneś zacząć od naprawy wszystkich uszkodzonych elementów.

Postaraj się usunąć wszystkie wgniecenia na karoserii oraz zadrapania. Miejsca wgnieceń powinieneś dokładnie wyszlifować używając szlifierki, z tarczą która nie uszkodzi auta lub papieru ściernego. Podczas szlifowania powinieneś usunąć poprzednią warstwę farby (lakiery samochodowe kupić możesz w sklepie online: www.klakiernik.pl/pl/c/Lakiery/274) oraz w przypadku występowania rdzy, także ją. Usunięcie tego typu niedociągnięć jest bardzo ważne ponieważ między innymi od tego będzie zależeć jak farba będzie trzymać oraz jak będzie wyglądać na powierzchni. Jest to szczególnie ważne przy użyciu farb wodorozcieńczalnych, jednak również inne farby samochodowe, źle znoszą niewłaściwe przygotowanie karoserii. Gdy wszystkie prace przy oczyszczeniu zostaną już zakończone, należy przy pomocy sprężonego powietrza dokładnie przedmuchać cała karoserię. Po tym wszystkim będziesz mógł nałożyć podkład. Liczba jego warstw jest zależna od rodzaju jakiego użyjesz.

Gdy podkład wyschnie możesz sprawdzić jego gładkość. Gdy nie będą już potrzebne kolejne poprawki możesz przystąpić do właściwego malowania. Tutaj pamiętaj, aby zastosować specjalne narzędzia, które poprawią jakość wykonania. Pamiętaj również, aby chronić swoje drogi oddechowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *