Wyjątkowe zastosowania produktów ogniotrwałych

włókno ceramiczne

Specjalne budowle wymagają specjalnego potraktowania – tyczy się to na przykład różnego rodzaju pieców, kominów i innych układów, których zadaniem jest przewodzenie ognia, bądź kontakt z wysokimi temperaturami w sposób bezpośredni. Zaprawa ogniotrwała jest doskonałym spoiwem łączącym ognioodporne cegły, które wykorzystywane są powszechnie na przykład przy budowie pieców czy kominów.

Włókno ceramiczne (ceramic.com.pl – posiada w ofercie) powszechnie wykorzystywane jest do uszczelniania, zapewniania lepszej termoizolacji danego budynku. W przypadku budowli narażonych na bezpośrednie lub pośrednie działanie ognia i wysokich temperatur, świetnie sprawdzają się ognioodporne włókna ceramiczne, wykonane ze specjalnych tworzyw, przy użyciu innowacyjnych technik, tak by jak najlepiej spełniały swoją rolę.

Jeśli w danej konstrukcji zostanie połączona zaprawa ognioodporna z cegłami ognioodpornymi i taką samą watą ceramiczną, wówczas cały układ będzie perfekcyjnie izolował ciepło od świata zewnętrznego, a przy okazji sam nie będzie ulegał spaleniu. Istnieje wiele konstrukcji, które wymagają zastosowania takich właśnie rozwiązań. Na szczęście dziś możemy wybierać rozwiązania techniczne doskonale dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli wybierzemy te dobrej marki i wysokiej jakości, wówczas doskonale będą spełniały swoją rolę komina czy pieca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *